O nas

Kwartał Muzyczny to Warszawa rozbrzmiewająca muzyką wykonywaną na żywo i rozpoznawalna przez muzykę.

Celem Kwartału jest stworzenie platformy, dzięki której utalentowani muzycznie artyści będą mieli możliwość przedstawienia siebie i swojej twórczości; przestrzeni, w której każdy muzyk jest mile widziany i nie musi być znany, by dostać w lokalu zgodę na występ. Pragniemy współpracować z miejscami, w których muzyka wykonywana na żywo pomaga współtworzyć atmosferę.

Chcemy stworzyć przestrzeń sprzyjającą działaniom artystycznym i otwartą na nowe przedsięwzięcia muzyczne, dać muzykom jak największe możliwości koncertowe, upowszechnić muzykę żywą jako standard rozrywki. Pragniemy zainteresować właścicieli także tych lokali, gdzie do tej pory nie prowadzono takiej działalności kulturalnej.

Przestrzeń

Kwartał Muzyczny to część Śródmieścia Warszawy z największym potencjałem muzycznym, skupiona wokół Uniwersytetu Muzycznego. Tworzą go ulice Smolna, Nowy Świat, Tamka i Skarpa, ale zasięg inicjatywy wychodzi poza te granice i obejmuje większą część Śródmieścia.

Ludzie

Kwartał Muzyczny to inicjatywa Stowarzyszenia Mieszkańców Ulicy Smolnej, organizacji pozarządowej, która zajmuje się przede wszystkim inicjatywami muzycznymi.

WWW

Kwartałmuzyczny.pl to strona informująca o zbliżających się koncertach.

  • Zawiera mapę wydarzeń muzycznych w stolicy
  • Daje miejscom i muzykom możliwość informowania o własnych wydarzeniach
  • Prowadzi bazę danych muzyków i przedstawia ich sylwetki


Dla kogo? Dlaczego?

Kwartał Muzyczny to platforma stworzona po to, by zrzeszać muzyków, przedsiębiorców, animatorów i twórców kultury w celu wypracowania nowych standardów życia społecznego i działania we wspólnym celu − żeby wszyscy mogli korzystać z rozwoju kultury.

Jak założyć konto?

  • Kliknij na link (http://w.kwartalmuzyczny.pl/Register) i wybierz opcję Jestem artystą lub Mam lokal
  • Stwórz swój profil (opis, zdjęcia, linki)
  • Jeśli jesteś muzykiem, wpisz słowa kluczowe, dzięki którym użytkownicy będą mogli Cię znaleźć przez wyszukiwarkę. Gatunek muzyczny, który wybierzesz, będzie stosowany przy filtrowaniu bazy danych
  • Jeśli jesteś właścicielem lokalu, nie zapomnij kliknąć „Zaznacz na mapie”, żeby Twoje miejsce wyświetlało się na stronie głównej


Skontaktuj się z nami

e-mail: info (at) kwartalmuzyczny (dot) pl
adres: ul. Smolna 14/6
00-375 Warszawa